REDBULL CARPARK DRİFT HEYECANI FALKEN ANA SPONSORLUĞUNDA BURSA'DA YAŞANDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Maltepe sahili etkinlik alanında gerçekleştirilen bu final de 17 farklı milleten 20 yarışcının şampiyonluk için yarıştığı dünya finalin de Mad Mike, Aleksandr Grinchuk, Nicolas Dufour ve Türkiye den ise Yağız Avcı ise jüri koltuğundaydı.

Dünya finali, drift rekortmeni Abdo Fegali’nin Falken lastikleri ile donatılmış aracı ile yaptığı nefes kesen drift Show ile başladı. Deyim yerindeyse yarış öncesi pistin şöyle bir tozunu alan Feghali'nin ardından sıra şampiyonluk için yarışacak drift yıldızlarına geldi.

Redbull organizasyonu ile tüm drift tutkunlarına ulaşan ve 10.000 den fazla izleyicinin yakında takip ettiği final de piste çıkan pilotlar tribünlere bol dumanlı bir ziyafet sunarken diğer yandan da hata yapmadan yanlamaya çalıştılar.

Yarışa verilen arada Abdo Feghali tekrar piste çıkarken bu kez yanında Mad Mike ve Alexandr Grinchuk da vardı. Eski model bir Murat 131’e binen üçlü, kısa bir şovun ardından seyircileri selamlamayı da ihmal etmedi.

Yapılan yarışların ardından yarı finale kalan pilotlar ise Ürdün adına yarışan Anas El Helo, Gürcistan için yarışan Vakhtang Khursidze, Tunuslu pilot Yassine Le Gall ve Türkiye adına yarışan İbrahim Yücebaş oldular.

Günün sonunda kazanan ise Ürdünlü pilot Anas El Helo oldu. Şampiyonun ödülünü Sakarya Milletvekili, eski Supersport şampiyonu Kenan Sofuoğlu verdi. Finalde ikinci olan isim ise ülkemizi temsil eden İbrahim Yücebaş oldu. Yücebaş'a ödülünü TOSFED başkanı Eren Üçlertoprağı verdi. Üçüncülük ise Gürcistan adına yarışan Vakhtang Khursidze'ye gitti. Gürcü pilota ödülünü ise İBB Gençlik ve Spor müdürü Ayhan Kep verdi.