FALKEN AZENIS FK510 ADAC YAZ LASTİĞİ TESTİNDE ZİRVEDE YER ALDI

Prestijli ADAC'ın "iyi" derecesi, 2021 yaz lastiği testlerinde Audi A4 veya Volkswagen Passat gibi çok sayıda orta ölçekli araç için uygun olan 225 / 50R17 lastikler ile test edilerek elde edildi. Sonuç, bir ADAC yaz lastiği testinde Falken ikinci kez galibiyet elde etmeyi başardı.

ADAC test uzmanlarına göre; Falken lastikleri dengesi ile ıslak ve kuru yollarda "en yüksek” değerleri sunmakta. Sonuç olarak Falken ADAC yaz lastiği testi sonucu genel ortalamada 2,1'lik “iyi” notu ile en yüksek puana ulaşmayı başardı.

Islak performansın ana kriterinde, tüm lastikler frenleme, doğrusal - enine suda kızaklama, yol tutuş ve dairesel – yanal kavrama gibi çeşitli testlere tabi tutuldu. Bu sonuçlar toplam puanın yüzde 40'ını oluşturdu. Falken 2.0 puan alırken, bu unsurlarda en yüksek puana yakın oldu.

Kuru zeminde yol tutuş, kontrol ve frenleme alanlarında verilen puanlar genel sonucun yüzde 20'sine etki ederken Falken, 1.9 puan ile bir başka "iyi" notu daha elde etti.

Aşınma özellikleri de toplam test puanının yüzde 20 lik bölümünü oluştururken Falken diğer bir ikna edici performansla 2.0 puan elde ederek bir kez daha en yüksek değer olan “iyi” notunu aldı.

Gürültü ve yakıt tüketimi gibi diğer kriterler ise toplam puanın yüzde 10’u değerinde puanlanan testte Falken, kalan alanlarda değerlendirme öncesinde birinci sırada yer almayı garantiledi.

Falken Tire Europe GmbH ürün planlama / kurumsal planlama kıdemli müdürü Andreas Giese, "Bu ünlü testin son derece rekabetçi segmentinde birinci olmaktan çok memnunuz," yorumunu yaparak "Bir kez daha, Falken lastiklerinin birinci sınıf bir lastiğin tüm gereksinimlerini karşıladığını" sözlerine ekledi.

2016'daki lansmanından bu yana sürekli gelişen Falken AZENIS FK510 artık 80 boyutta 25 - 55 serilerinde 17 ile 21 inç arası ve 300 km / s'den fazla hızlar için onaylanmıştır.